poniedziałek, 6 czerwca 2016

Dlaczego hałas pogarsza słuch?

Z hałasem mamy do czynienia na co dzień, nie da się go uniknąć. Tym bardziej w dzisiejszym świecie, gdzie wszyscy są zabiegani i wiecznie gdzieś się śpieszą. Jednakże najbardziej narażeni są tutaj pracownicy, którzy wykonują specyficzne zawody. Dla nich hałas może oznaczać jeszcze gorsze konsekwencje, ponieważ hałas bardzo tragicznie wpływa na słuch, jeśli oddziałuje na nas przez dłuższy okres czasu.

Szkodliwy hałas – od ilu dB? 

Według badań dla naszego zdrowia szkodliwie działa hałas od 65 dB przy stałym natężeniu, co może być odpowiednikiem głośno grającego telewizora lub radia. Jeśli mówimy o hałasie o sile 85 dB i działającym na pracownika dłużej niż 8 godzin, to zachodzi realne ryzyko utraty słuchu. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, aby zagwarantować pracownikom odpowiednią ochronę słuchu. Jednakże w pierwszej kolejności należy zacząć od tego, aby zniwelować źródło hałasu. Kiedy to się nie uda, to wtedy pracodawca jest zobowiązany odpowiednio zadbać o słuch swojego pracownika.

Jak chronić słuch? 

Przede wszystkim poprzez stosowanie wkładek wygłuszających czy też nauszników. Te drugie zdecydowanie lepiej się sprawdzają, aczkolwiek w niektórych sytuacjach mogą być niezbyt wygodne. Warto więc dokładnie przeanalizować i zobaczyć co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej, a potem wprowadzić to w życie. Dzięki temu możesz mieć świadomość, że chronisz swoich pracowników i gwarantujesz im zdrowszy słuch na znacznie dłuższy czas. Absolutnie nie można tego ignorować, gdyż hałas może powodować również rozdrażnienie i złe samopoczucie. Do zastosowań profesjonalnych, do ochrony słuchu, najczęściej polecane są, widoczne na zdjęciu, nauszniki przeciwhałasowe Nauszniki 3M

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz